آیا رنگ کردن مو مضر است؟

رنگ مو مواد شیمیایی است که افراد می توانند برای تغییر رز مشکی خود استفاده کنند. عوامل موجود در رنگ ها می توانند مو را ضعیف کرده و به آن آسیب برسانند که ممکن است باعث ناسالم به نظر برسد. با این حال، درمان هایی مانند نرم کننده ها و شامپوهای فرموله شده خاص ممکن است به ترمیم آسیب مو ناشی از رنگ مو کمک کنند.

رنگ کردن مو با رنگ های شیمیایی یا طبیعی می تواند به مو آسیب برساند. این به این دلیل است که رب انار ممکن است بر پروتئین ها و لیپیدهای موجود در مو تأثیر بگذارد که به سلامت مو کمک می کند. تغییرات در ساختار داخلی و خارجی ساقه مو می تواند به مو آسیب برساند و آن را شکننده و مستعد شکستن کند که در نهایت می تواند منجر به نازک شدن مو یا ریزش مو در نواحی شود.

رنگ‌های مو می‌توانند موها را ضعیف کنند، اما افراد می‌توانند اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی انجام دهند، اگر همچنان موهای خود را رنگ کنند. علاوه بر این، نکات دیگری برای کمک به بازسازی مو و حفظ سلامت آن در دسترس است.

در این مقاله به بررسی تاثیرات لباس بلوچی بر سلامت مو و نکاتی برای ترمیم آسیب مو و حفظ موهای سالم می پردازیم.
مو از یک قشر داخلی تشکیل شده است که حاوی بیشتر منبع قابل اعتماد مو و پروتئین های کراتین است. لایه بیرونی مو به نام کوتیکول، قشر پوست را در بر می گیرد و از آن محافظت می کند. لیپیدهای مو نقش مهمی در سلامت مو ایفا می کنند و در حدود 2 تا 6 درصد منبع مطمئن وزن مو نقش دارند. چربی های مو بر درخشندگی و احساس مو و همچنین استحکام مو تأثیر می گذارد.

رنگ مو ماده ای موضعی است که رنگ مو را به صورت موقت، نیمه دائم یا دائم تغییر می دهد. در حالی که رنگ کردن مو یک عمل رایج است، می تواند به ساقه مو آسیب برساند و آن را شکننده و مستعد شکستن کند.

بیشتر رنگ های دائمی مو از ترکیبی از رنگ موی لاکچری، پراکسید هیدروژن و p-phenylenediamine (PPD) برای رنگ کردن مو استفاده می کنند. آمونیاک لایه های پروتئینی را در مو باز می کند که به رنگ اجازه می دهد تا ساقه مو را بپوشاند. پراکسید هیدروژن رنگ طبیعی مو را از بین می برد و PPD سپس به مو می چسبد تا آن را رنگ کند.

 • منابع:
  1. Is dyeing hair harmful?
 • تبلیغات:
  1. پنجره‌هایی که دارای نور طبیعی برای گل و گیاه
  2. میزان کافئین در قهوه به کار رفته
  3. بهترین جوراب در عرصه بازار
  4. موارد نگه داری از گل و گیاه آپارتمانی