استفاده از فرش ماشینی پتینه به جای پتو در جنوب هند

هنگام خرید فرش ماشینی پتینه به فضای اتاق فرزندتان توجه کنید. اگر فضای اتاق کودک شما زیاد بزرگ نیست، فرش دستباف یک و نیم متری از نظر ابعاد بهترین گزینه است و سعی کنید فرش مورد نظرتان وسط اتاق کودکتان را کاملا بپوشاند.

سعی کنید فرش کودک خود را به گونه ای انتخاب کنید که در رنگ های به کار رفته در آن از رنگرزی طبیعی استفاده شود. زیرا رنگ های شیمیایی ممکن است باعث ایجاد حساسیت در کودک شما شود. برای تشخیص رنگ طبیعی، قسمت های پررنگ فرش را با یک پارچه سفید مرطوب بکشید.

اگر رنگ برنگشت، رنگ آن طبیعی است و در غیر این صورت رنگ مصنوعی است برای اطمینان از کیفیت الیاف و رنگ های به کار رفته در فرش کودک خود از مراکز معتبر قالیبافی برای خرید استفاده کنید.

وقتی تمام مشخصات و ویژگی ها بررسی شد، می توانید تمام تلاش خود را برای خرید فرش کودک خود انجام دهید. گفتیم شرایط شما در انتخاب فرش بسیار مهم است و ممکن است فرش ماشینی از نظر مشخصات بسیار ضعیفتر از فرش دستباف باشد اما مواردی وجود دارد که باعث شده انتخاب فرش ماشینی مشتریان خاص خود را داشته باشد که در در ادامه به بررسی مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

اولین مورد طرح و رنگ فرش ماشینی است. فرش ماشینی تنوع رنگ و طرح بسیار بیشتری نسبت به فرش دستباف دارد و همین امر فرش ماشینی را به گزینه مناسب تری تبدیل کرده است کسانی که به دنبال چیدن اتاق کودک خود هستند.

در فرش ماشینی طرح های آموزشی خاصی مانند طرح جدول ضرب یا طرح شخصیت های کارتونی مانند باب اسفنجی وجود دارد که می تواند برای سلامت روحی و روانی کودک بسیار موثر باشد. در حالی که این اقلام در فرش دستباف چندان در دسترس نیستند.

همچنین اگر می خواهید بعد از مدتی فرش اتاق کودک خود را عوض کنید یا در مدت زمان کوتاهی سبک اتاق کودک خود را تغییر دهید، باید به هزینه اقتصادی فرش کودک نیز توجه داشته باشید و از فرش هایی استفاده کنید که بیشتر هستند. به صورت معقولانه قیمت گذاری شده. فرش ماشینی نیز از این نظر گزینه بهتری نسبت به فرش دستباف است، زیرا قیمت آنها کمتر است.